Składanie ramy RepRapPro Mono (lub Tricolour)

Printer parts

Nareszcie skończyłem obróbkę pierwszej części mojej serii o składaniu drukarki RepRapPro Mono (przynajmniej w ta część jest identyczna dla trzy kolorowego modelu - Tricolour). Jeśli chcesz tylko zobaczyć filmy, to możesz od razu przejść do listy odtwarzania na Youtube.

Po coż mi właściwie drukarka 3D?

Viking 3D printer

Wciąż słyszę to pytanie - po co ci ta drukarka 3D? Cóż, mógłbym powiedzieć, że po prostu lubię tworzyć różne rzeczy, także te fizyczne, ale rzeźbienie jest nieco męczące i czasochłonne ;-). Tak naprawdę jednak druk 3D to po prostu kolejny krok do przodu, krok wychodzący poza 2D. Dzięki projektom typu RepRap wydruk przestrzenny stał się czymś co może trafić pod strzechy. Stał się osiągalny cenowo.

Tagi:

Tajemnice programu Movie Maker ;-)

Podczas obróbki filmów do mojego tutoriala, używałem darmowego programu Microsoftu - Movie Maker. Przy czym jest on darmowy jeśli już kupiło się Windows ;-). Największy problem z tym programem jest jednak taki, że obróbka choćby 10 minutowego filmu może potrwać wiele godzin czy nawet dni (zależnie od mocy komputera). Moja rada brzmi - zanim zabierzesz się do obróki przygotuj sobie wersję o niskiej szybkości transmisji...

Start!

Najwyższa pora zacząć! Większość rzeczy jest skonfigurowana, ale jednocześnie wiele jest treści do dodania. Mam mnóstwo notatek i wiele pączkujących pomysłów w głowie, którymi chcę się z Wami podzielić.

Tagi:

Subskrybuj Główny kanał informacyjny (pl) Subskrybuj Main feed (en)