O witrynie

Geneza i redakcja

Witryna powstała przy okazji składania mojego pierwszego modelu drukarki 3D - RepRapPro Mono Mendel (model 2013-05-16). To dosyć prosta do złożenia drukarka, którą można złożyć z kupnego zestawu, albo wykonać samodzielnie. Projekty do samodzielnego wykonania można znaleźć na reprap.org, gotowe zestawy i dokumentację znajdziesz na reprappro.com (dokumentacja jest darmowa).

Póki co zespół redakcyjny jest skromny ;-), ale jeśli masz drukarkę 3D - pisz śmiało. Główny adres mailowy to: www-na-3d.enux.pl. 

Tematyka i języki

Pomysł jest taki by gromadzić wszystkie projekty, notatki i porady dotyczące wydruków 3D. Rzecz jasna będę się skupiał na metodach wydruku, które są mi dostępne, czyli te związane z Osadzaniem topionego materiału (FDM). To właściwie jedyna metoda dostępna póki co dla przeciętnego śmiertelnika, więc to w zasadzie i tak wyczerpuje temat :-).

Witryna jest dwujęzyczna, ale głównym językiem jest język angielski. Będę się jednak starał, żeby w polskiej wersji językowej dać przynajmniej odnośnik do wersji angielskiej. Natomiast zamieszczane filmiki mają polskie napisy (pamiętaj, żeby je włączyć, bo Youtube nie zawsze włącza je automatycznie).

Co znajdziesz na witrynie?

  • wiadomości - różne ciekawostki i wydarzenia dotyczące drukarek 3D;
  • poradniki - na początek poradnik video jak zbudować drukarkę 3D;
  • materiały - opis różnego rodzaju tworzyw sztucznych, które można roztopić;
  • projekty - gotowe dokumenty opisujące obiekty 3D do wykorzystania na większości (jeśli nie wszystkich) drukarkach 3D;
  • wydruki - notatki z wydruku projektu za pomocą konkretnego materiału w szczególności opis narzędzi potrzebnych do dodatkowej obróbki.